ZDE NAJDETE PŘEHLED VYLEPŠENÍ NAŠICH TRAMPOLÍN A JEJICH SROVNÁNÍ S NEKVALITNÍ KONKURENCÍ

NAŠE TRAMPOLÍNY 305 CM MAJÍ VŽDY 4 „U“ NOHY

Trampolína 305 cma trampolína 366 cm musí mít vždy a za všech okolností 4 „U“ nohy, tři „U“ nohy některých konkurenčních trampolín neposkytují trampolíně dostatečnou stabilitu a skákání na takové nestabilní trampolíně může být nebezpečné!!!! 

VYHÝBEJTE SE ZA VŠECH OKOLNOSTÍ TRAMPOLÍNÁM, KTERÉ MAJÍ POUZE 3 "U" NOHY

 

NAŠE TRAMPOLÍNY MAJÍ VŽDY 8 TRUBEK OCHRANNÉ SÍTĚ

Aby bylo skákání na trampolíně pro děti co nejbezpečnější je nutné vždy pořizovat trampolínu s ochrannou sítí, ale aby ochranná síť plnila svůj účel a její účinnost zadržet byla co nejvyšší musí splňovat některé základní parametry a tím hlavním je počet trubek ochranné sítě, trampolína 305 cm a trampolína 366 cm musí mít vždy 8 kusů trubek ochranné sítě, ale zásadní problém je v tom, že řada prodejců ve snaze ušetřit nabízí trampolíny pouze se šesti trubkami ochranné sítě, což je naprosto nedostatečné, protože pole mezi jednotlivými trubkami jsou příliš velká, síť je pak nedostatečně fixována a může dojít k propadnutí skákající osoby sítí až na zem a tím způsobení zranění.

ŠEST TRUBEK OCHRANNÉ SÍTĚ NEPOSKYTUJE DOSTATEČNOU OCHRANU SKÁKAJÍCÍM OSOBÁM

 

TRUBKY OCHRANNÉ SÍTĚ U NAŠÍ TRAMPOLÍNY JSOU AŽ NA ZEM

 

Jedním z nejdůležitějších kvalitativních parametrů je délka trubek ochranné sítě, trubky ochranné sítě musí být vždy až na zem (viz. obr. vlevo). Nikdy nesmí být zkrácené a končit jen pár desítek centimetrů pod ochrannou sítí (viz. obr. vpravo), zkrácené trubky jsou velmí náchylné k ohýbání,ohýbání a následně pak dochází k vylomení celé trubky, které si vyžaduje nemalé dodatečné investice do provozu trampolíny.

NEKUPUJTE TRAMPOLÍNY SE ZKRÁCENÝMI TRUBKAMI!!!!

 

TRUBKY OCHRANNÉ SÍTĚ JSOU PŘIPEVNĚNY PEVNÝMI, TVAROVANÝMI SPONKAMI

Aby byly zajištěno pevné spojení trubek ochranné sítě ke konstrukci trampolíny a nedocházelo k jejich uvolňování a náklonu do stran a tím snižování účinnosti ochranné sítě, jsou naše trampolíny opatřeny tvarovanými celokovými sponkami, které po utažení vytvoří velmi silný spoj. Mnohé trampolíny mají pouze sponky s plastovým muzikusem a křídlovými maticemi, které se pořád povolují. Nejhorší spojením jsou provrtané trubky, které se v místě zeslabení velmi často ohýbají a posléze z důvody únavy materiálu praskají.

 

Obr.1- kvalitní a pevný spoj můžou zajistit pouze tvarované sponky, které pevně obepnou současně obě trubky a zabraňují tak jejich vysmeknutí

Obr.2 - spojení s plastovým muzikusem a utahování křídlovými maticemi není šťastné řešení, plast často praská, křídlové matice se samovolně povolují a ani nemůžou odolat nenechavým prstíkům našich ratolestí a trubky se pak uvolňují, naklání do stran a nedrží ochrannou síť

Obr.3 - Nejhorší varianta spojení trubky ochranné sítě a konstrukce, trubka je provrtáním výrazně zeslabena a velmi náchylná k ohýbání a vylamování, tomuto řešení se vždy raději vyhněte!!!!

 

ZAPÍNÁNÍ VLEZU JE SLOŽENO ZE ZIPU A DÁLE MÁ 3 KUSŮ KLIPSŮ

Vchod na trampolínu je velmi rizikovou částí ochranné sítě každé trampolíny a jeho zabezpečení proti otevření při provozu je tedy velmi důležité, z tohoto důvodu má naše trampolína řešené zapínání nejen na kvalitní klasický zip, ale jako pojistku ještě 3 klipsy s očky, nepoužíváme žádný suchý zip, který se časem opotřebí a přestane fungovat ani nešetříme na klipsech. Některé naše vylepšené modré a zelené trampolíny mají dokonce 5 klipsů s očky.

 

OCHRANNÝ KRYT PRUŽIN MÁ PŘESAH 8 CM

Ochranný kryt u všech našich trampolín má přesah 8 cm, tím je zamezeno tomu, aby pružiny byly dostatečně zakryté a nemohlo dojít ke zranění nohy o pružiny. 

SOUČÁSTÍ SETU JE ŽEBŘÍK, ABY BYLO LEZENÍ NA TRAMPOLÍNU BEZPEČNÉ

Náš trampolínový set obsahuje vždy kovový žebřík již přímo v základním balení a nemusíte ho tak dokupovat, řada neseriózních prodejců Vám bude tvrdit, že žebřík není potřeba a jiné další nepravdy s jediným cílem, aby opticky snížili cenu trampolíny a Vy jste museli žebřík stejně nakonec zakoupit a nebo riskovali zranění Vašich dětí při lezení na trampolínu. My bezpečnost podporujeme a proto trampolíny bez žebříku vůbec neprodáváme.

NEKUPUJTE TRAMPOLÍNU BEZ ŽEBŘÍKU

 

NAŠE TRAMPOLÍNY MAJÍ NOSNOST 180 KG

Naše trampolíny s ochrannou sítí mají certifikovanou nosnost 180 kg, která je potvrzená německou zkušebnou, tato nosnost souvisí zejména s neošizenou konstrukcí, kdy síla trubek je 1,5 mm a jejich průměr je 38 mm, pozor na konkurenci, která má slabé trubky a nosnost pouze 100 až 120 kg, tato trampolína se může při skákání dospělé osoby celá zdeformovat a při skákání se má snahu neustále kroutit a po čase trpí její nejnamáhanější části „únavou materiálu“ a je nutné je vyměnit.

!!!!!POZOR NA ŘADU ZEJMÉNA POLSKÝCH PRODEJCŮ, JEJICHŽ TRAMPOLÍNY MAJÍ SLABŠÍ TRUBKY, MÉNĚ "U" NOH A MÉNĚ PRUŽIN NEŽ NAŠE TRAMPOLÍNY A PŘESTO VÁM TVRDÍ, ŽE JEJICH TRAMPOLÍNY MAJÍ NOSNOST 200 KG, JE TO LEŽ, JEJICH TRAMPOLÍNY MAJÍ  CERTIFIKOVANOU NOSNOST POUZE 100 - 120 KG!!!!!

 

NAŠE TRAMPOLÍNA 305 CM MÁ 64 POZINKOVANÝCH PRUŽIN

Naše trampolíny 305 cm mají vždy 64 pozinkovaných pružin, které velmi dobře vypínají skákací plochu a dále pozitivně ovlivňují i vysokou nosnost našich trampolín, která je 180 kg.

Konkurenční trampolíny často mají pouze 60 kusů pružin a některé dokonce pak pouze 50 či 54 kusů, tyto trampolíny ovšem mají velmi sníženou nosnost a to pouze kolem 100 až 120 kg.

 

 

NAŠE TRAMPOLÍNA MÁ DOSTATEČNĚ ŠIROKÝ KRYT PRUŽIN 

Trampolína pro děti musí mít kryt pružin nejen vyrobený z kvalitního materiálu, ale zároveň musí být kryt pružin vždy dostatečně široký, aby skákajícím osobám nemohla propadnout noha mezi pružiny a předešlo se tak zranění. Řada velmi levných trampolín má kryt pružin velmi úzký, pružiny se při skákání odkrývají a riziko zranění je tak velmi vysoké. Naše trampolíny mají dostatečně široký kryt pružin, který překrývá pružiny o 8 cm a vůbec tak vlastně nejsou vidět.

 

VŠECHNY SPOJE NA TRAMPOLÍNĚ JSOU JIŠTĚNY PROTI ROZPOJENÍ JISTÍCÍMI ŠROUBKY

Aby byla každá část trampolíny zajištěna proti rozpojení, je každý spoj opatřen jistícím šroubkem. Většina trampolín na trhu nemá žádné jistící šroubky a tak se může stát, že při přenášení a nebo jiné manipulaci může dojít k rozpojení některých trubek a jejich vypadnutí, toto u našich trampolín v žádném případě nehrozí.

 

SKÁKACÍ PLOCHA JE OBŠITA OSMI PEVNÝMI STEHY

Aby byla na skákací ploše zajištěna naprostá pevnost přišitých poutek s očky a nemohlo v žádném případě dojít k jejich utržení, má skákací plocha našich trampolín 8 pevných obvodových stehů, nešetříme na materiálu jako někteří prodejci, kteří nabízí trampolíny pouze se šesti stehy.

TRAMPOLÍNA JE VELMI LEHCE ROZLOŽITELNÁ

Naše venkovní trampolína je velmi lehce rozložitelná, což je velmi výhodné zvláště kvůli zimnímu ukládání na zimu, kdy při opakovaném skládání postačí na sestavení kompletní trampolíny již něco kolem 50 minut.

TRAMPOLÍNOVÝ SET OBSAHUJE I KRYCÍ PLACHTU NA SKÁKACÍ PLOCHU

Naše trampolíny mají vždy v již základním balení praktickou krycí plachtu na skákací plochu, která se velmi lehce na skákací plochu natahuje a chrání tak skákací plochu před znečištěním, deštěm a povětrnostními vlivy, čímž se velice účinně chrání skákací plocha a kryt pružin a prodlužuje se tak jejich životnost. Řada prodejců vůbec krycí plachtu nenabízí, což je velká škoda, protože krycí plachta je velmi praktické vybavení každé venkovní trampolíny.