Nejčastější dotazy pro zahradní trampolíny

PROČ SI VYBRAT A ZAKOUPIT ZNAČKOVOU TRAMPOLÍNU 4JUMPING?

Značka 4jumping je moderní značka pro skákací trampolíny, u trampolín 4jumping je důsledně dbáno na kvalitu i bezpečnost, trampolíny 4jumping jsou držiteli bezpečnostních certifikátů GS a TUV z německých zkušeben a tím je jasně potvrzena jejich kvalita, trampolíny nejsou šizené na materiálu jako u některých neseriózních prodejců a díky tomu splňují nejnáročnější bezpečnostní i kvalitativní požadavky, které jsou pro dětské trampolíny velmi důležité.

JAK A KDE MOHU TRAMPOLÍNU 4JUMPING ZAKOUPIT?

Naše trampolíny můžete zakoupit buď na tomto eshopu: www.4jumping.cz  nebo emailem na:info@4jumping.cz, je možnost i telefonické objednávky na tel. čísle: 724 525 321 (p. Borovička) či si jí po předchozí dohodě zakoupit přímo v sídle naší firmy, kde si můžete trampolínu s ochrannou sítí i prohlédnout složenou a vyzkoušet si jí.

PROČ PRÁVĚ TRAMPOLÍNU S PRŮMĚREM 305 cm?

Trampolína 305 cm je nejoblíbenější a nejprodávanější rozměr venkovní trampolíny pro děti. Je to dáno hned několika důvody, z nichž ty nejzásadnější jsou velmi příznivá cena, dostatečná velikost a tím dané uživatelské pohodlí a využitelnost pro skákajícího a v neposlední řadě i velmi dobrá velikost co do záboru pozemku.

KOLIK NOH BY MĚLA BÝT KVALITNÍ A BEZPEČNÁ TRAMPOLÍNA 305 cm?

Kvalitní trampolína 305 cm musí mít vždy a bez výjimky 4 „U“ nohy (viz. obrázek), to znamená 8 kusů trubek (stojen) propojených vzájemně čtyřmi trubkami ve tvaru „U“. Nejlevnější trampolíny, které jsou prodávány neseriózními prodejci či v některých supermarketech mají obvykle pouze 3 „U“ nohy (6 kusů stojen), toto řešení nezaručuje dostatečnou stabilitu pro trampolínu, snižuje nosnost trampolíny  a skákání na takové ošizené trampolíně může být i nebezpečné.

 

obr.: naše trampolíny mají vždy 4 "U" nohy

KOLIK TRUBEK BY MĚLA MÍT OCHRANNÁ SÍŤ U TRAMPOLÍNY 305 cm?

Trampolína s ochrannou sítí o průměru 305 cm, musí mít vždy a bezpodmínečně 8 kusů dostatečně dlouhých trubek ochranné sítě (viz.obrázek), které sahají až na zem a jsou upevněny tvarovanými svorkami k nosným trubkám (stojnám) trampolíny. Podezřele levné trampolíny, od polských prodejců či ze supermarketů mají pouze 6 trubek ochranné sítě, rozestupy mezi jednotlivými trubkami jsou, ale tak velké, že může dojít k propadnutí dítěte skrz síť.

 

obr.: naše trampolíny 305 cm mají vždy 8 kusů trubek ochranné sítě

JAKÁ JE SPRÁVNÁ DÉLKA TRUBEK OCHRANNÉ SÍTĚ?

Velmi důležitá je délka trubek ochranné sítě, kdy nejlevnější trampolíny mají tak krátké trubky, že ty končí zpravidla 20 cm pod skákací plochou, jsou přidělány jen dvěma šrouby a lehce může dojít k jejich ohnutí či dokonce vylomení a skákající tak může z trampolíny vypadnout, protože při nárazu těla na síť se takto nakrátko upevněné trubky, vlivem fyzikálního zákonu páky lehce ohnou či dokonce vylomí, proto kupujte pouze trampolíny s dostatečně dlouhými trubkami ochranné sítě.

 

obr.: naše trampolíny mají vždy trubky až na zem, které se nemohou ohnout ani vylomit

JE U DĚTSKÉ TRAMPOLÍNY DŮLEŽITÝ ŽEBŘÍK?

Ano, nikdy nekupujte trampolínu bez žebříku, mnoho neseriózních prodejců s cílem ušetřit tvrdí, že žebřík není potřeba, ale vzhledem k tomu, že každou trampolínu používají především děti, je nutné jejich bezpečné lezení na trampolínu a dolů zajistit žebříkem. Kvalitní dětská trampolína má vždy žebřík bez příplatku v základním balení (trampolínový set).

 

obr.: naše zahradní trampolíny mají v trampolínovém setu vždy žebřík

JAK ZJISTÍM, ŽE JSOU TRAMPOLÍNY ZNAČKY 4JUMPING KVALITNÍ?

Trampolíny značky 4jumping jsou testovány ve zkušebně v Německu a jsou držiteli bezpečnostních certifikátů TUV a GS, které zaručují jejich kvalitu a bezpečnost.  

obr.: znak zkušebny, který smějí používat pouze certifikované trampolíny

ZA JAK DLOUHOU DOBU TRAMPOLÍNU POSTAVÍM A JAK TO JE NÁROČNÉ?

Trampolínu lze postavit i v jedné osobě, ale doporučujeme sestavovat ve dvou osobách přičemž se jedná o práci na cca 2 hodiny.

Sestavení trampolíny je velmi jednoduché, u každého balení trampolíny je přibalen obrázkový návod v češtině, který krok po kroku znázorňuje sestavení celé trampolíny s ochrannou sítí a žebříkem.

JAK JE JIŠTĚNA PEVNOST JEDNOTLIVÝCH ČÁSTÍ TRAMPOLÍNY?

Všechny části našich značkových trampolín 4jumping jsou jištěny jistícím šroubkem (viz. obrázek), který zabraňuje jejich případnému rozpojení a trubky ochranné sítě jsou k nosné Pozor většina trampolín postrádá jistící šroubky a spony nejsou tvarované a trubka se může lehce „vysmeknout“.

konstrukci trampolíny upevněny speciálně tvarovanými sponami, které trubky velmi pevně fixují (viz. obrázek).

 

obr.: všechny naše trampolíny mají spoje jištěny šroubky a speciálně tvarované svorky pevně fixují trubky ochranné sítě k nosné konstrukci

JE NUTNÉ ZAHRADNÍ TRAMPOLÍNU NA ZIMU UKLÁDAT?

Venkovní trampolíny není nutné na zimní období ukládat, ale protože je každá trampolína skladací, doporučujeme na zimní období trampolínu rozložit a uložit na suché místo, protože eliminací působení extrémních podmínek, které v zimě panují jako je výrazné kolísání teplot, velmi nízké teploty a stálé vlhkosti, můžete velmi výrazně prodloužit životnost zvláště některých součástí trampolíny.

 

obr.: venkovní trampolína je řešena jako skládací

PROČ JE VÝHODNÉ ZAKOUPIT SI TRAMPOLÍNOVÝ SET?

Náš trampolínový set obsahuje: trampolína s ochrannou sítí, žebřík, krycí plachta skákací plochy. Již nic nemusíte dokupovat, vše zakoupíte v jednom setu.

Protože značka 4jumping dbá na kvalitu a bezpečnost svých produktů a má za cíl podporovat právě zákazníky, kteří hledají kvalitní a bezpečné výrobky, nabízí naše společnost trampolíny ve finančně zvýhodněném trampolínovém setu.

JAK JE MOŽNÉ, ŽE JSOU TRAMPOLÍNY 4JUMPING, TAK KVALITNÍ A CENOVĚ TAK PŘÍSTUPNÉ?

Vzhledem k tomu, že jsme přímými dovozci a výhradními zástupci značky 4jumping pro Českou a Slovenskou republiku a nenakupujeme trampolíny přes žádné překupníky, vynecháváme tak hned několik prodejních mezičlánků a díky tomu můžeme Vám, našim zákazníkům naše trampolíny nabízet za velmi zajímavé ceny a ve vysoké kvalitě, bezpečnosti a vybavení.

Trampolíny 4jumping nepatří mezi nejlevnější trampolíny, cenově se pohybují někde uprostřed, ale proti cenově srovnatelným trampolínám nabízíme o mnoho vyšší kvalitu, řadu vylepšení konstrukce a zpracování (viz. rubrika „Srovnání trampolín“ zde) a  plnou výbavu v trampolínovém setu (žebřík a krycí plachta).